Sedef Güler’in katil zanlısı Yavuz G. adliyeye sevk edildi: 8 yıl hapis cezasıyla aranıyormuş

Büyükçekmece’de Sedef Güler’i halı sarılı halde denize atan Yavuz G. İstanbul’da yapılan sorgunun ardından adliyeye sevk edildi. DHA’da yer alan habere göre Yavuz G. alkol ve madde kullanımından korktuğu için Güler’i arkadaşıyla beraber denize attığını ileri sürdü.

İNSAN KAÇAKÇILARIYLA İRTİBATA GEÇİP YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞMIŞ

İstanbul Büyükçekmece’de halıya sarılı cesedi bulunan Sedef Güler’in cinayet şüphelisi Yavuz G. her yerde aranıyordu. İstanbul’da saklanabileceği değerlendirilen Yavuz G., 14 ayrı yerde yapılan operasyonda bulunamamıştı. Yapılan istihbaratta şüpheli Yavuz G.’nin insan kaçakçılarına ulaşıp yurt dışına kaçmak tespit edildi. Şüpheli Yavuz G., Edirne’ye bağlı Elçili köyünde düzenlenen operasyonda jandarma ekipleri tarafından yakalanmıştı.

ECELİYLE ÖLDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüpheli Yavuz G.’nin sabaha kadar devam eden sorgusu tamamlandı. Şüpheli cinayet iddialarını kabul etmedi ve “Sedef eceliyle öldü. Korktum ve paniğe kapıldım. Cesetten kurtulmaya karar verdim” ifadesini kullandı. Yavuz G. arkadaşını aradığını ve birlikte plan yaparak Sedef Güler’in cesedini halıya sarıp denize attıklarını söyledi.

8 YIL 4 AY HAPİS CEZASIYLA ARANIYORMUŞ

Polis soruşturması kapsamında şüpheli hakkında ‘Uyuşturucu ve eylemler madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu tespit edildi. Yavuz Güngör’ün ayrıca ‘Hükümlü ve tutukluluğun kaçması’, ‘Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma’, ‘Uyuşturucu veya taşıma madde ticareti yapma veya sağlama’ ve ‘Kasten öldürme’ suçlarından arandığı belirlendi. Şüpheli emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir