Oyuncu Fatma Karanfil’in cenazesine sanat camiasından az kişi katıldı

İHA

Yeşilçam’da iz bırakan oyunculardan ünlü sanatçı Fatma Karanfil, kanser hastalığı nedeniyle 72 yaşında hayatını kaybetti.

2008’de yayınlanan ‘Aşk-ı Memnu’ adlı dizide ‘Şayeste’ karakterini canlandıran, Çocuklar Duymasın dizisinde de oynayan Karanfil için Beşiktaş’ta bulunan Levent Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazeye; Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Sinema Genel Müdürü Birol Güven, ünlü sanatçı Hülya Koçyiğit, ünlü oyuncu Pınar Altuğ ve yakınları katıldı.

Taziyeleri ise Karanfil’in yeğenleri Aslı ve Elif Karanfil kabul etti.

“Çok disiplinli, hayat dolu çok profesyonel bir oyuncuydu”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, “Türk ekranlarının çok değerli bir sanatçısıydı. Ben de onunla çalışma fırsatını elde ettim. Çok disiplinli, hayat dolu çok profesyonel bir oyuncuydu. Allah rahmet eylesin.” diye konuştu.

Üzüntülerini dile getiren Hülya Koçyiğit ise, “Türk sinemasının yıldızlarından birini daha ebediyete yolcu ediyoruz. O kadar güzel bir insandı, o kadar güzel hatıralar bıraktı ki bize. Ruhu şad olsun. Biz onu çok sevdik. Ben onu ne yazık ki entübe edilmiş haliyle ziyaret ettim. Ben onunla konuştum. O bana gözleriyle selam verdi.” dedi.

Cenazeye katılım az oldu

Karanfil için öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı kılındı.

Helallik alınması ve dua edilmesinin ardından Karanfil’in tabutu, omuzlara alınarak Feriköy Mezarlığı’na defnedilmek üzere cenaze aracına konuldu.

Öte yandan Karanfil’in cenazesine katılımın oldukça az olduğu görüldü.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir