A Milli Futbol Takımı’nda Selçuk Şahin’den Arda Güler mesajı!

Vincenzo Montella’nın yardımcısı olarak A Milli Takımı’nda antrenörlük görevinde bulunan Selçuk Şahin, takımın durumunu, son gelişmeleri ve gelecek için düşüncelerini anlattı.

Almanya’da basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı düzenleyen Şahin’in konuşmasından satır başları şöyle:

– (Avrupa Şampiyonası için) Turnuvanın en genç takımlarından biriyiz. Bundan sonraki turnuvalarda da ses getirecek bir ekibimiz var. Ondan sonraki süreçte rakipler sertleşecek.

– Elbette yukarılara çıkmak istiyoruz ama oyuncuları baskı altına almak istemiyoruz. Hayallerimiz var, elimizde malzeme var. Hedefimiz gruptan birinci olarak çıkmak. Kendimize güveniyoruz. O anlamda çekinmiyorum.

– Bize en uygun oyuncularla hedeflerimize doğru gideceğiz. Her oyuncuyu görme adına hazırlık maçları fırsat oldu. Bazı teknik adamlar farklı yol izliyor ama biz zorlu hazırlık maçları seçtik. Tüm oyuncularımızı oynattık çünkü hepsini görmek istedik. 

– Herkesi oynayacak kapasitede görüyoruz. Kafamızda bir şeyler oluştu. En hazır oyuncularla Gürcistan maçına çıkmak istiyoruz.

– İrfan’ın durumunu şu an takip ediyoruz. Önümüzde zaman da var. Süreç nasıl ilerleyecek bakacağız. İrfan kendini iyi hissediyor, antrenmanlarda bakacağız.

– Bireysel hatalara takılıp kalmamak lazım. Stoperler kafamızda az çok belli gibi ama maç maç da değişecek.

– Arda çok yetenekli. Mutlaka kullanmak istediğimiz bir oyuncu. Net karar vermiş değiliz. Her oyuncu hazır görünüyor. Bizim için de karar vermek zor olacak. 

– Dünya Kupası’nda üçüncülük getiren takımı ayrı yere koymak lazım, en önemli başarıyı onlar elde etti ama bu kadar genç ve üst düzey oyuncunun bir arada olduğu milli takım oyuncu grubu hatırlamıyorum.

– Gol futbolun meyvesi. Mutlaka eksikler vardır ama üstüne gideceğiz. Sonuçlandırma bugün olmazsa yarın olacak. Almanya’ya, Almanya’da 3 gol atmış takıma gol yollarında sıkıntı var diyemeyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir